Autorské zamyšlení o území
Myšlenka
Myšlenka vytvořit si svůj vlastní web byla v mé hlavě delší dobu. Téma webu mi bylo dlouhodobě jasné: představit nejen lidem z Brna unikátní území Lesnického Slavína. Území o rozloze více než 10 tisíc hektarů s velkým množstvím lesních cest, studánek a památníků je něco, co jen tak některé město na světě nemá. Vlastně, i lesníci sami říkají, že jde o světovou raritu, která svým pojetím a významem daleko překračuje hranice naší vlasti.

Co čekat od návštěvy území?
Obrazně řečeno, moře lesů. Nečekejte dechberoucí vyhlídky, kde se hromadí ve velkém turisté z celého světa s cílem rychle se vyfotit. Samozřejmě, najdou se místa, kde je více turistů, ale navzdory blízkosti města Brna neočekávejte davy. Počítejte také s tím, že některá místa jsou pokrytá mobilním signálem včetně 4G připojení, některá místa jsou naopak bez možnosti se připojit na internet (například lesní cesta Melatín či okolí Schindlerovy studánky jsou dvě místa bez internetu).
Velkou výhodou pro návštěvu území je vynikající dostupnost území Integrovaným dopravním systémem Jihomoravského kraje. Z centra Brna jste v Blansku do 30 minut, v Adamově za 20 minut, ve Křtinách (které jsou považovány za vstupní bránu do Moravského krasu a tedy i do Lesnického Slavína) za 50 minut. Do vlaku si ve většině případů můžete vzít i kolo, takže zvládnete i odpolední výlet po práci (nebo může vlak dobře posloužit pro návrat z Adamova, pokud už se Vám nebude chtít jet do Brna). V Blansku také zastavují rychlíkové spoje Českých drah, na které navazují autobusy, takže i dojížďka do tohoto území například z Prahy či Pardubic je realizovatelná. Z Vyškova, kam se snadno dopravíte vlakem z Ostravy či Olomouce, se do tohoto regionu také snadno dostanete. Některá místa a cesty jsou dobře dostupné i díky brněnské městské hromadné dopravě, takže pokud jste ochotní si přivstat, můžete stihnout ranní procházku a teprve potom cestovat do práce. Ticho v ranním lese například na palouku U Luže je zaručeno.

Aktuální situace

Kontakt
