Lesní cesta Křivá borovice

Nejbližší zastávky veřejné dopravy: Blansko, Klepačov, točna (autobusová linka 223), Olomučany, točna (autobusová linka 230), Rudice (autobusová linka 231)

Zajímavá místa v okolí: Wachtlův pomník, Jubilejní památník knížete Jana II. z Lichtenštejna, Památník Karla Knappa, Památník Jana Evangelisty Chadta-Ševětínského

Možnost parkování aut: nejlépe v Klepačově nebo v Olomučanech, případně při silnici Olomučany – Rudice

Délka lesní cesty: 900 m

Okres: Blansko

Charakteristika lesní cesty Křivá Borovice: jde o krátkou lesní cestu spojující lesní cesu Klepačovskou a silnici spojující Olomučany a Rudici. Terénní převýšení této cesty je vhodné pro naprosto nenáročnou rodinnou procházku i s kočárkem. Nevýhodou však je to, že přímo v okolí lesní cesty není nic zajímavého, k památníkům je potřeba dojít po červené turistické značce. Cesta tak de facto jen navazuje na lesní cestu Klepačovskou a lesní cestu Pokojnou, čímž vytváří možnost delšího výletu z Blanska na Křtiny nebo Rudici. Právě napojení na obě zmíněné lesní cesty tak vytváří příjemnou alternativu k jižní částí lesní cesty Klepačovská. To je však ze zajímavostí této lesní cesty vše.

Legenda k mapě

Bod 1: začátek / konec cesty při lesní cestě Klepačovská

Bod 2: začátek / konec cesty při silnici Olomučany – Rudice