Lesní cesta Soběšická

Nejbližší zastávky veřejné dopravy: Mokrá Hora (autobusová linka 70), Soběšice, Klarisky (autobusové linky 43 a 57)

Zajímavá místa v okolí: lesní palouk, naučná stezka Po stopách sýkorky nad Mokrou Horou

Možnost parkování aut: nejlépe přímo v Soběšicích nebo v Mokré Hoře

Délka lesní cesty: 2,4 km

Okres: Brno

Charakteristika lesní cesty Soběšická: jde o lesní cestu spojující Soběšice a Mokrou Horu. Samotná cesta nenabízí zajímavé výhledy do krajiny, jediným zajímavým bodem po cestě je tak lesní palouk (bod v 3 v mapě níže), který má lesoparkovou úpravu. Cesta kopíruje cyklotrasu č. 5005, tzv. Brněnské kolečko v délce 70 km (tato trasa v rámci Lesnického Slavína vede ještě také po lesní cestě Červená).

V Mokré Hoře nicméně potěší naučná stezka Po stopách sýkorky, její začátek i konec je u západního začátku / konce této lesní cesty (bod v 2 v mapě níže). Dá se z ní samozřejmě sejít i zpět k již zmíněnému palouku.

Lesní cesta Soběšická je v celé své trase vhodná pro rodiny s kočárky i pro silniční kola a horská kola. Celkově se hodí pro kratší rodinný výlet, který stihnete během odpoledne, případně pro ranní procházku / projížďku ze Soběšic do Mokré Hory (nedaleko je pak nádraží Brno-Řečkovice, odkud jezdí vlaky do centra Brna).

Menší nevýhodou cesty je blízkost železniční tratě a obecně města, takže na okraji Soběšic si ještě užijete ticho lesa, ale jak se blížíte k palouku, je již hluk města znát.

Legenda k mapě

Bod 1: začátek / konec cesty v Soběšicích

Bod 2: začátek / konec cesty v Mokré Hoře

Bod 3: Palouk

Kam se vypravit dále?